Kan Donduran Olay DNA Testiyle Ortaya Çıktı: Kendi Kızını Hamile Bırakan ‘Baba’ Tutuklandı

Türkiye’de son dönemde sayıları giderek daha da artan aile içi cinsel istismar vakalarına bir yenisi daha eklendi. Ankara’da meydana gelen korkunç olayda, 49 yaşındaki B.D., 23 yaşındaki kızı M.D’ye 15 yaşından itibaren cinsel istismarda bulundu. İstismar davasında tutuksuz yargılanan ‘baba’, DNA testinde kızının dünyaya getirdiği bebeğin babası çıkınca tutuklandı. 

Kan donduran olayın adresi bu kez Ankara. Su tesisatçısı B.D., 2015 yılında 15 yaşında olan kızı M.D.’yi istismar etti.

B.D. ayrıca ‘Bu olayı annene söylersen seni de ağabeyini de öldürürüm’ diyerek kızını tehdit etti.

Olaydan sonra hamile kalan M.D., kilo alması ve annesinin durumu fark etmesi üzerine erkek arkadaşından hamile kaldığını söyledi.

M.D. ailesi ile birlikte özel bir kliniğe giderek bebeği aldırdı. 

Ancak M.D., 2016 yılında da babasının cinsel istismarı nedeniyle yeniden hamile kaldı.

Kız çocuğu dünyaya getiren M.D., doğumdan hemen sonra bebeğini evlatlık verdi. 4 yıl boyunca cinsel istismara uğrayan M.D., 2019 yılında ise durumu annesine söyledi.

Anne ve kızının şikayeti üzerine gözaltına alınan B.D., çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Baba B.D. hakkında, “çocuğun nitelikli cinsel istismarı” suçundan 42 yıl, “tehdit” suçundan ise 3,5 yıla kadar olmak üzere toplam 45,5 yıla kadar hapis talebiyle iddianame hazırlanarak dava açıldı.

Ankara 11’inci ağır Ceza Mahkemesi’nde geçen yıl 1 Ekim’de görülen davanın 4’üncü duruşmasında sanık B.D.’nin yurt dışına çıkış yasağı adli kontrol tedbiri ile tahliyesine karar verildi.

Yargılama aşamasında 2016 yılında dünyaya gelen kız çocuğunun B.D.’den olduğu yönünde Ankara Adli Tıp Grup Başkanlığı tarafından düzenlenen DNA raporu, dava dosyasına girdi.

Raporda, kız çocuğu ile sanık baba B.D.’nin DNA profillerinin uyumlu olduğu ve yüzde 99.99 ihtimalle biyolojik babası olabileceği belirtildi.

Mahkeme, sanık avukatının yeni bir rapor alınması talebini reddederek B.D. hakkında tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarılmasına hükmetti.

Dosyadaki eksikliklerin giderilmesi için duruşma ertelendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x