Karamollaoğlu: İçinde bulunduğumuz dönem ileride derinleşmiş ve kalıcı yoksulluk olarak tarif edilecek

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, partisinin genel merkezinde gündeme dair açıklamalarda bulundu. 

İktidarı eleştiren Karamollaoğlu, ” İçinde bulunduğumuz dönem artık derinleşmiş ve kalıcı yoksulluk dönemidir.” dedi. 

Karamollaoğlu’nun açıklamalarından öne çıkan başlıklar şu şekilde:

“Sayın Erdoğan’ın dost ve düşman tanımının her seçim öncesi ve sonrasında değiştiğini biz zaten biliyorduk ancak terör devleti İsrail’in başbakanlarından Netanyahu ile samimiyetinin bu denli ilerlemiş olacağına biz bile ihtimal vermiyorduk. Cenaze namazında dahi muhalefet parti liderlerinin elini sıkmaktan Sayın Erdoğan’ın elinde on binlerce Filistin’li masumun kanı olan bir katille sarmaş dolaş olabileceğini düşünmek bile aklımıza gelmezdi..

Seçim öncesi muhalefet bloğunu akla hayale gelmeyen odaklarla işbirliği yapmakla suçlayanların aslında kapalı kapılar ardında kimlerle iş birliği yaptığı şimdi çok açık bir şekilde ortaya çıtı.

Çünkü onlar çok iyi biliyorlar ki değil tek başına iktidar, milli görüşün iktidar olduğu bir dönemde ülkemizin cumhurbaşkanının siyonistlerle sarmaş dolaş olmayacağını…

Saadet Partisi iktidar olacak ta emeklimize 7.500 lira emekli maaşı reva görülecek. Bu mümkün mü?.. 

Saadet Partisi işbaşında olacak da IMF reçeteleri farklı ambalajların içinde uygulamaya konulacak bu mümkün mü. Milli görüş anlayışı değil 22 yıl, değil 22 ay iktidar da kalacak da hem yüksek enflasyon, hem yüksek faiz, hem de yüksek kur sarmalına girilecek. Bu mümkün mü..

Seçimlerin üzerinden tam dört ay geçti. Bırakın geride kalan 20 küsür yılı son şu 4 ayda iyiye giden ne var? Tek bir şey göstermek mümkün mü?

Aksine her geçen gün problemlerimiz daha da derinleşiyor. İçinde bulunduğumuz dönem artık derinleşmiş ve kalıcı yoksulluk dönemidir. Böyle tarif edilecek ilerde. Zira vatandaşlarımız kıt kanaat geçinmeye çalışıyor. Maalesef taksitlerini bile ödeyemiyor…

Vatandaşlarımız, et süt ve peynir hatta yumurta bile alamıyor. Kış kapıda on binlerce aile tüm kış yrganın altında ısınmaya çalışacaklar, okullar açıldı. Yine binlerce aile çocuklarına beslenme koyamadıkları için burukluk ve hüzün yaşıyorlar.”

“Karşımızda kaç Erdoğan var?” diyen Karamollaoğlu, ” Seçim öncesi Nevşehir’deki mitinginde Netanyahu’yu katil ilan eden Erdoğan’ı mı, yoksa seçimlerin ardından New York’ta Netanyahu ile sarmaş dolaş poz veren Erdoğan’ı mı?…

Seçim öncesi faiz lobilerine hey heylenen’ Erdoğan’ı mı yoksa seçim sonrası faiz üstüne faiz arrtıran, faiz lobileriyle toplantılar yapan Erdoğan’ı mı?.

Seçim öncesi İşçiye, emekliye, gençlere ve  ev hanımlarına vaatlerde bulunan Erdoğan’ı mı yoksa seçimlerin ardından bu söylediklerinin hepsini unutun Erdoğan’ı mı?

Aylar geçti hala 7.500 lirayla geçinmeye çalışan emeklimize zam yapılacak mı, yapılacaksa ne kadar olacak, meclis açılınca mı, yoksa yıl başında mı bilmiyoruz. Sadece konuşuyorlar. Ayıptır ve yazıktır ki. Bu saatten sonra yapılan düzenlemenin bir anlamı da yoktur kanaatimize göre. Dalga geçer gibi her gün bir iktidar yetkilisi açıklama yapıyor. Günlerdir bu insanlar ne çekiyor, nasıl geçiniyor, umurlarında bile değil, 1 Ekim’den sonra herkes bilmelidir ki gücümüzün yettiği kadar meclisi bu arkadaşlarımıza dar edeceğiz….”

 

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x