Nihat Hatipoğlu’na ilk sahurda ilk garip soru: Soru da yanıt da olay oldu

Her sene Ramazan’da Nihat Hatipoğlu’na iftar ve sahur programlarında sorulan sorular gündem oluyor. Bu sene Hatipoğlu’na ilk sahurda genç bir kadın kız tarafından sorulan soru sosyal medyada viral oldu.

Ramazan ayı boyunca milyonları ekran başına kilitleyen Nihat Hatipoğlu ilk sahur programını gerçekleştirdi. ATV ekranlarında her sene ekrana gelen Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu’na her yıl gelen sorular gündem oluyor.

SOSYAL MEDYADA GÜNDEM OLDU!

Bu sene de ilk sahurda genç bir kız tarafından sorulan soru sosyal medyada gündem oldu. Genç kadın ünlü ilahiyatçı Hatipoğlu’na sahur programında “Sevip de sevilmemenin günahı nedir? Umut verip de yarı yolda bırakmanın günahı nedir” diye sorunca sosyal medyada gündem oldu.

“KAPRUZ DEĞİL HOCAM…”

Nihat Hatipoğlu bu soruya “Kötü niyetle başlanmışsa umut verdiyse günahtır. Ama iyi niyetlidir bakar karakterde farklılıklar vardır senin yolun sana benimki bana diyorsa problem yok. İstismar etmek niyetiyle ise günahtır. Öyle ise uzak dur, gerçi ‘karpuz değil hocam içini göremiyorum’ diyeceksin… Ama bence bir görüşmede bile birkaç soruda insanların karakterini anlamakta zorlanmazsınız” yanıtını verdi.

Hatipoğlu ve genç kız arasındaki diyalog kısa sürede sosyal medyada gündem olurken yorumlar da beraberinde geldi. Genç kadının sorusu sosyal medyada defalarca kez paylaşıldı ve “Konuş hocam kızın içi yanmış”, “En çok merak ettiğim soru gelmiş” yorumları yapıldı.

Bazı sosyal medya kullanıcılar genç kızın sorusunu ramazan ayında gereksiz bulduğunu belirtti.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*