Steven Spielberg en beğendiği filmini açıkladı

Yönetmen 1971’den bu yana çoğu klasik kabul edilen 34 filme imzasını attı. Denizin Dişleri (Jaws), Üçüncü Türden Yakınlaşmalar (Close Encounters of the Third Kind) ve Kutsal Hazine Avcıları (Raiders of the Lost Ark) ise bunlardan sadece bazıları.

Filmlerini yeniden izlemekte zorlanıyor

Bununla beraber Spielberg, filmlerini yeniden izlemekte zorlandığını söylese de bunlardan birini inkar edilemez derecede mükemmel olduğunu bilerek tekrar seyrediyor. The Late Show with Stephen Colbert’e katılan Spielberg, “Filmlerimi yaptıktan sonra onlara çok fazla bakmam” dedi ve ekledi:

Geriye çok sık bakmam ama ara sıra çocuklarımla bir film izlerim.

Spielberg, “E.T.’yi ilk kez izlediklerinde çocuklarımı rahatlatmak istedim” dedi. Babaları orada oturmadan E.T.’yi izlemelerini istemiyorum; özellikle de başlangıçta korkutucu kısımları.

E.T.’yi tekrar tekrar izlemekten hoşlanıyor

Independent Türkçe’de yer alan habere göre, Spielberg için diğer filmlerini yeniden izlemek zahmetli bir deneyim. Ancak tam adı E.T.: The Extra-Terrestrial olan 1982 tarihli yapımını tekrar seyretmekten gerçekten hoşlanıyor. Bazen yapmayı planladığım ama yapmadığım şeyleri görüyorum ve bazen bunca yıllar sonra gördüğümden daha iyi bir fikir olacak şeyler görüyorum. Ama çoğunlukla E.T. epey mükemmel bir film.

Yönetmen, “Bir kereden fazla izleyebildiğim sadece bir avuç film yaptım” diye açıkladı. 34 film falan yaptım ve hangilerinin E.T.’nin ötesine geçtiğini söylemeyeceğim ama tekrar izleyebileceğim yaklaşık 5 veya 6 film var, ki genellikle bunu yapmıyorum.

En İyi Film dalında Oscar adayı gösterilen Fabelmanlar’la Spielberg, 7. En İyi Yönetmen adaylığını aldı. Daha önce Spielberg, 1994 ve 1999’te Schindler’in Listesi (Schindler’s List) ve Er Ryan’ı Kurtarmak filmleriyle bu ödülü iki kez kazanmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir