Yapıcıoğlu: Bakanlık pazarlığı yapmadık ama bakanlık verilirse siyaseti öğretiriz

Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, Cumhur İttifakı’nın adayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleyeceklerini açıklamalarının ardından “bazı kesimlerce tehdit edilip, sözlü saldırılara uğradıklarını” söyledi.

DHA’ya partisinin Diyarbakır İl Başkanlığı’nda açıklamalardan bulunan Yapıcıoğlu, “Bize karşı saldırılar, fikren mücadele edemeyenlerin, siyaseten bir alternatif koyamayanların çaresizliğinin resmidir. Son 2-3 haftadır partimize yapılan saldırılar böyledir. Bir yönüyle de 28 Şubat zihniyetinin hortlamasıdır. Bu yapılan saldırıların İslam’ı irtica, Müslüman’ı mülteci gören kafanın yeniden hortlamasıdır; piyasaya çıkmasıdır” diye konuştu.

‘BU KADARINI BEKLEMİYORDUK’

İsim vermeden Hizbullah örgütüyle bağlantılı oldukları suçlamalarına değinen Yapıcıoğlu, “Seçimleri kaybetme korkusuyla bu sefer, ‘Ne yapabiliriz’ düşüncesi ile ya söylediklerimizi çarpıttılar ya da HÜDA PAR’ın kuruluşundan 20 yıl önceki olayları gündeme getirip, sanki doğrudan HÜDA PAR ile ilişkiliymiş gibi veya HÜDA PAR yapmış gibi bunları tartışmaya başladılar. Bu tantanaların kopacağını bekliyorduk ama biraz fazla sürdü. Bu kadarını biz de beklemiyorduk. Bu gürültüler, hakikatleri örtemeyecektir” dedi.

‘BİZE HAKARET EDENLERİN YAKASINA YAPIŞACAĞIZ’

HÜDA PAR’ın yasal bir parti olduğunu, hakkında herhangi bir soruşturma olmadığını belirten Yapıcıoğlu, “Yasal olarak kurulmuş ve 11 yıldır siyaset sahnesinde olmasına rağmen hakkında hiçbir soruşturma bulunmayan bir siyasi partiyi sanki yasa dışı bir örgütmüş gibi lanse etmeye çalışma ya da 40 yıldır elinde silahla kan döken bir örgütle karşılaştırma, özdeşleştirme, denkleştirmeye çalışmak; en hafif tabiriyle ahlaksızlıktır. Bizi neden tehdit ediyorlar? Bu yaygarayı neden yapıyorlar? Cumhur İttifakı’nın bileşenleri, tepki göstersin diye yapıyorlar. Fakat bunu bilsinler, bu yaptıkları yanlarına kar kalmayacak. Eleştiriye açığız. Bizi eleştirenleri, can kulağıyla dinleriz. Bize hakaret edenlerin yakasına yapışacağız. Onlar mutlaka hukuk önünde hesap verecektir” ifadelerini kullandı.

‘LİSTELERİ BEKLEYİN, İNŞALLAH GÜÇLÜ ŞEKİLDE MECLİS’TE OLACAĞIZ’

Bakanlık pazarlığı yapmadıklarını ancak kendilerine verilecek herhangi bir bakanlığı en iyi şekilde yöneteceklerini vaat eden Yapıcıoğlu, şunları söyledi:

“Listelerin açıklanmasını bekleyin. İnşallah güçlü bir şekilde Meclis’te temsil edileceğiz. Başından beri söylüyoruz; sadece son seçim döneminde bize sözlü saldırıların ve hakaretlerin dozu artınca söylemiyoruz. Birkaç temsilcimizi Meclis’e gönderirsek, inşallah göndereceğiz de. Bizim başından beri söylediğimiz adaleti yeniden tesis etmektir. Adaleti önceleyeceğiz. Doğru siyasetin nasıl olduğunu milletimize göstereceğiz. Siyaseti bu şekilde yapmayanlara da göstereceğiz. Bakanlık pazarlığı yapmadık. Ama hangi bakanlık bize verilirse verilsin, o bakanlığı en iyi şekilde yönetme ve milletin ihtiyaçları doğrultusunda siyaset öğretme konusunda herhangi bir eksiğimiz olmayacaktır.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir