Beklenen zamlı ödemeler hesaplara yatmaya başladı! Hemen kontrol edin

Memur maaş zammının belirlenmesinin ardından, sosyal yardım ödemelerinin memur maaş katsayısına bağlı olarak artması öngörülüyor. Bu kapsamda, evde bakım maaşından yaşlı ve engelli aylıklarına kadar toplumun çeşitli kesimlerine yönelik sosyal yardım ödemelerinde artış tahmin ediliyor.

Resmi bilgilerin bakanlıkların internet siteleri ve sosyal medya hesapları üzerinden duyurulması beklenirken, Tarım ve Orman Bakanlığı’nın da çiftçilere yönelik farklı alt başlıklardan oluşan tarımsal destek ödemelerini ilerleyen dönemde sağlaması bekleniyor. İki bakanlığın yılın ilk destek ödemeleri için duyuru yapmasının yanı sıra, KYK tarafından yapılacak burs ve kredi ödemeleri ile ilgili araştırmalar da devam ediyor.

Ocak Ayı KYK Burs ve Kredi Ödemesi için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2024 yılında lisans öğrencileri için kredi ve burs ödemelerinin 2000 TL seviyesine yükseltileceğini açıklamıştı.

Bu ödemeler, her ay düzenli olarak üniversite öğrencilerinin hesaplarına aktarılmaktadır. Kredi ve Yurtlar Kurumu, TC kimlik numarasının son rakamına göre ödemeleri gerçekleştirirken, ödeme takvimi ise şu şekilde:

  • TC Kimlik Numarasının Sonu 0 Olanlar: Ayın 6’sı
  • TC Kimlik Numarasının Sonu 2 Olanlar: Ayın 7’si
  • TC Kimlik Numarasının Sonu 4 Olanlar: Ayın 8’i
  • TC Kimlik Numarasının Sonu 6 Olanlar: Ayın 9’u
  • TC Kimlik Numarasının Sonu 8 Olanlar: Ayın 10’u

Ocak 2024 Bakanlıkların Destek Ödemeleri konusunda KYK burs ve kredi ödemelerinin TC kimlik numarasının son rakamına göre devam ederken, bu ödemelere ek olarak bakanlıkların destek ödemeleri de merak konusu oldu.

Tarım ve Orman Bakanlığı, Çiftçi Kayıt Sistemi başvurularının tamamlanmasının ardından tarımsal destek ödemelerini genellikle cuma günleri üreticilere iletebilir. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ise sosyal yardım ödemelerini genellikle ay ortasında sağlamaktadır.

Ocak ayının ortalarında çeşitli destek ödemelerinin verileceği tahmin edilmekte olup, Bakan Mahinur Özdemir Göktaş’ın ilerleyen süreçlerde bu konuda kamuoyuna bilgi vermesi bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir