İsviçre kapılarını açtı! 125 bin TL maaşla çalışacak vasıfsız işçi aranıyor!

İsviçre, aylık 4 bin frank (yaklaşık 125 bin TL) maaşla vasıflı ve vasıfsız toplam 85 bin kişi arıyor.

Ülkede en fazla ihtiyaç duyulan meslekler arasında mühendislik, doktorluk, hemşirelik, hasta bakıcılık, çocuk bakıcılık, öğretmenlik, temizlik görevliliği, güvenlik görevliliği, bahçıvanlık, garsonluk, teknikerlik ve teknisyenlik bulunuyor.

BAŞVURUSU KABUL EDENLER İSVİÇRE BÜYÜKELÇİLİĞİ VE KONSOLOSLUĞA BAŞVURACAK

Başvurular, “dynajobs” veya “adecco” gibi web siteleri üzerinden yapılabiliyor. Müracaatı kabul edilen adaylar vize işlemleri için İsviçre Büyükelçiliği veya İsviçre Başkonsolosluğu’na başvuracak.

İSVİÇRE’DE ÇALIŞMAK İÇİN NE YAPMAK GEREKİR? ŞARTLAR NELERDİR?

İş arayanlar için İsviçre’ye gitmek oldukça cazip hale gelmiş durumda. Yurt dışında çalışma isteyenler, iş bulma kurumlarına başvurarak kendilerine uygun işi bulabilirler. Ancak işçi olarak İsviçre’ye gitmek için bazı şartlar bulunuyor. İş arayanların belirli bir dil bilgisine sahip olmaları, kendi geçimlerini sağlayabileceklerini kanıtlamaları ve ikamet edebilecekleri bir ev bulmaları gerekiyor.

İsviçre, dünyanın en zengin ülkeleri arasında yer alıyor. Saatlik asgari ücret 23 İsviçre Frangına, aylık ücret ise 4 bin İsviçre Frangına denk geliyor. Bu da saatlik olarak 596 TL, aylık olarak ise 103 bin TL maaş anlamına geliyor. İşçiler için bu maaşlar oldukça çekici hale geliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x