Kedi Kumunu Kullanmanın Altı Yolu (Kediniz Olmasa Bile):

Kedilerin atıklarını emer ve birçok başka nedenden dolayı şaşırtıcı derecede faydalıdır.
Kedi kumu büyüleyici bir şeydir. Geleneksel olarak kilden yapılmıştır (ancak silika, çam veya diğer malzemelerden yapılan diğer formlar giderek daha popüler hale gelmiştir), etiket üzerindeki tek amacı kedi dostlarınıza işlerini yapabilecekleri bir yer sağlamaktır .

Kedi kumu çekiş gücü sağlayabilir
Arabanızın bagajında ​​ne varsa, çok fazla buz ve kar görülen bir iklimde yaşıyorsanız, içinde bir torba kedi kumu olduğundan emin olun. Bunun nedeni, kedi kumunun buzlu yollarda mükemmel çekiş gücü sunabilmesi ve karlı yollardan çıkmak için arabanıza biraz daha fazla kavrama sağlamasıdır.
Çöp, buzlu kaldırımlarda ve basamaklarda çekişi artırmak için bir tutam da kullanılabilir. Buzu eritmek pek bir işe yaramasa da en azından kayma faktörünü azaltır ve evinize çöken ölümcül kış harikalar diyarında yürümeyi biraz daha kolaylaştırır.

Kedi kumu etkili bir koku gidericidir
Kedi kumu iki şeyi oldukça iyi yapar: Nemi emer ve kokuları maskeler. Bunlar, birincil kullanım durumunuzun kedilerin içinizde tuvalete gitmesi olduğu durumlarda önemli şeylerdir. Ancak kedi kumunun koku giderici özellikleri, onu aşağıdakiler gibi başka şeylerden kokuyu gidermenin harika bir yolu haline getirir:

Ayakkabı. Kedi kumu kesinlikle ayakkabılarınızdaki kokuyu giderebilir. Ayakkabılarınızın altını bir miktar çöple kaplayıp gece boyunca bırakabilirsiniz ya da bir çorabın veya başka bir kumaş parçasını çöple doldurup oraya tıkabilirsiniz. Her iki durumda da, yaklaşık bir gün sonra ayakkabılarınız çok daha iyi kokacaktır.

Çöp kutuları. Benzer şekilde, çöp kutunuzun dibine bir miktar kedi kumu koymak, yalnızca çöpünüzden kaçan kaba sıvıları emmekle kalmayacak, aynı zamanda kapağı her kaldırdığınızda evinize yayılan zararlı dumanları da azaltacaktır.

Dolaplar ve diğer küçük alanlar. Dolap veya kiler gibi sürekli kötü kokan küçük bir alanınız varsa, bir kova veya küçük kapta açık bir çöp kabı bırakmak, bu kokuları emebilir ve alanı önemli ölçüde ferahlatabilir. Ayrıca dolaba asmak için içi çöple dolu eski bir çorapla kendin yap poşetler de yapabilirsiniz.

Kedi kumu evdeki pislikleri temizlemenize yardımcı olabilir
Çöp emici olacak şekilde tasarlanmıştır, bu nedenle aşağıdaki gibi zorlu pislikleri temizlemek için çok kullanışlı bir araçtır:

Yağ lekeleri. Arabanızın garaj yolunda bir yağ birikintisi bıraktıysa veya bodrum veya garajınızın beton zeminine yağlı bir şey döktüyseniz, üzerine bir miktar kedi kumu dökün ve emilmesini bekleyin. Birkaç saat sonra tekrar gelin ve süpürün; hepsini elde etmek için işlemi bir veya iki kez tekrarlamanız gerekebilir. Bunun yalnızca taze lekelerde işe yaradığını unutmayın; leke bir kez yerleştikten sonra hiçbir kedi kumu işe yaramaz. Ayrıca, ızgara yaparken yağı emmek için arka bahçedeki ızgaranın alt kısmına bir kat kedi kumu kullanabilirsiniz, bu da kaşların yağ yakmasını azaltabilir.

Kusmuk. Eğer bir kediniz varsa , kusmuğa ve temizlemenin ne kadar eğlenceli olmadığına aşinasınızdır. İster tüylü arkadaşınızın kusmuğu olsun, ister kendinizinki olsun, kedi kumu kısa sürede işini görecektir: İğrençliğin üzerine biraz çöp dökün ve topaklaşmasına izin verin, ardından pisliği süpürün. Aslında bu işlem, kağıt havluyla silmeyi tercih etmeyeceğiniz her türlü sıvı pisliği üzerinde işe yarar.

Eski boyayı atarken kedi kumu kullanın
Eski boyanın atılması büyük bir dert olabilir. Yerel yönetimlerin çoğu, eski boyayı uygun bir şekilde atmanızı ister; bu, onu bir teslim noktasına getirmeyi de içerebilir ve lateks boyanın her türlü çevresel zarara neden olabileceği çöpe atmanızı neredeyse kesinlikle yasaklar. Ancak boyayı artık sıvı olmayacak şekilde sertleştirirseniz, genellikle çöpe atabilirsiniz; kedi kumu da bu işi sizin için güzelce yapar. Kutunun içinde kalan boyaya eşit miktarda kedi kumu karıştırın.

Bir alanın nemini almak için kedi kumu kullanın
Kedi kumunun nem emici özellikleri onu küçük alanlar için nem alma cihazı olarak da çok kullanışlı kılar. Tüm evinizi çöp kovalarıyla kurutmayacak olsanız da, dolaplar, araba içleri ve saklama kutuları gibi küçük, kapalı alanların içine açık bir çöp kabı yerleştirerek etkili bir şekilde nemden arındırabilirsiniz . Bu, bir çöp torbasını açıp onu birkaç gün yerde bırakmak kadar basit olabilir veya bir çorabın çöpünü doldurup ucunu bağlayabilirsiniz.

Çiçeklerinizde kullanın

Çiçeklerin toprağına karıştırdığınız kedi kumu taoprağın havalanmasına yardımcı olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir