KKTC’de döviz bürosu sahibinin katil zanlıları yakalandı

KKTC’nin başkenti Lefkoşa’da döviz bürosu sahibi Ayça Alav’ın katil zanlıları gece saatlerinde yakalanmalarının ardından hakim karşısına çıkarıldı.

KKTC’nin başkenti Lefkoşa’da 22 Aralık 2023 tarihinde, ağzı ve burnu koli bandıyla kapatılarak öldürülen döviz bürosu sahibi Ayça Alav’ın katil zanlıları Vinel Sidrick Mbouhom Tchomte ve Bryan Gibip Kwalar, gece saatlerinde yakalanmalarının ardından Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıktı.

Zanlılardan Tchomte mahkemede, Alav’ı öldürmediklerini iddia ederek, “Biz oradan çıktığımızda kadın yaşıyordu. Biz gittikten sonra öldü. Yaptığım hiçbir isteyerek yapmadım” ifadelerini kullandı.

Zanlıların polisin talebi üzerine 3 gün daha sorgulanmak üzere gözaltında tutulmasına karar verildi. Zanlıların döviz bürosundan çaldığı bir buçuk milyon liraya yakın para bulunamazken, zanlılar 3 gün sonra yeniden mahkemeye çıkarılacak.

Mısır’a kaçmayı planlıyorlardı

Ne olmuştu?

Katil zanlılarından Brayn Gibip’in olaydan 5 ay önce Alav ailesine ait pansiyonda çalışmaya başladığı, bu süre zarfında cinayeti tüm detaylarıyla planladığı ve Kamerunlu bir suç ortağı ile hareket ettiği belirtilmişti. Gibip, olay günü döviz bürosunun yanı sıra Vakıflar Çarşısı’nda bavul satışı yapılan bir iş yerinin de sahibi olan Alav’ı iş yerine çağırmış, suç ortağıyla birlikte Alav’ın ellerini, ağzını ve burnunu koli bandıyla kapatarak ölümüne neden olmuştu.

Gibip’in cinayetin ardından döviz bürosuna girerek kadının çantasındaki ve yazar kasada bulunan parayı çaldığı ifade edilmişti. Zanlıların döviz bürosundaki kasayı ise açamadığı aktarılmıştı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / 3.Sayfa

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x