Koç Holding’den yapay zeka girişimine yatırım

Koç Holding, girişim sermayesi şirketi İnventram liderliğinde, yapay zeka ve pazarlama teknolojileri şirketi AdCreative.ai’a yatırım yaptı. İnventram CEO’su Cem Soysal, yatırıma ilişkin “Çatı şirketimiz Koç Holding işbirliğiyle gerçekleştirdiğimiz yatırımların sayısı 11’e ulaştı. Yeni stratejimizle, hızlı büyüme potansiyeli olan girişimleri merkeze alıyor ve doğru yatırımlarla küresel pazardaki payımızı da artırmayı hedefliyoruz” dedi.

Konuyla ilgili değerlendirmelerini B2Press’le paylaşan Soysal, “Küresel pazarlarda başarıya ulaşan Hizmet olarak Yazılım (SaaS) girişimlerini yakından takip ediyoruz. Tufan Gök, Tarık İnce ve Yusuf Kaya’nın, rekabetin giderek arttığı pazarlama süreçlerinde verimliliği artıracak teknolojiler geliştirmek için kurduğu AdCreative.ai şirketini portföyümüze kattığımız için mutluyuz. Üretken yapay zeka kavramının gerçek dünya senaryolarına uyarlandığı bu dönemde, şirketimizin vizyonuyla uyumlu bir adım attığımıza inanıyoruz” dedi.

2018’de Fransa’da faaliyete başlayan AdCreative.ai, yapay zekanın desteğiyle marka ve ajanslara reklam materyalleri ve sosyal medya içerikleri oluşturma yetkinliklerini sunmak için kuruldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x