LG, dünyanın ilk kablosuz şeffaf OLED ekranını tanıttı

Akıllı TV pazarındaki rekabet giderek kızışıyor ve bu durumdan her zaman olduğu gibi tüketiciler kazançlı çıkıyor. Örneğin, bir zamanlar servet değerinde olan büyük ekranlı televizyonlar artık çok daha uygun fiyatlarla satılıyor. Bu nedenle şirketler, artık sadece boyut değil, teknolojiye daha fazla odaklanıyorlar. LG, bu durumun farkında olarak en büyük rakibi Samsung’a karşı üstünlük sağlamak için kararlı. Bu doğrultuda, şirket CES 2024’te dünyanın ilk kablosuz, şeffaf OLED TV’si olan Signature OLED TV’yi tanıttı.

Görüntüleme teknolojilerindeki ilerlemeler hızla devam ediyor, hatta belki de akıllı telefonların evrimini geride bırakıyor. Bir zamanlar panel türleri ve çözünürlükler üzerine yoğunlaşan piyasa, şimdi Xiaomi’nin Mi TV Lux şeffaf TV’si ile başlayan şeffaf TV’ler gibi yeniliklerle öne çıkıyor. LG, CES 2024’te sergilediği dünyanın ilk şeffaf OLED TV’siyle bu alanda öncülüğü ele geçirmiş gibi görünüyor.

LG, dünyanın ilk kablosuz şeffaf OLED ekranını tanıttı

LG Signature OLED TV, dünyada bir ilk olan şeffaf OLED paneli ile dikkat çekiyor. 77 inçlik ekranı ve etkileyici 4K görüntü kalitesi ile tasarlanan bu model, estetiği önemseyenler için ideal. Kablosuz işlevi ve Zero Connect kutusu ile kablo yönetimini kolaylaştıran bu model, şirketin iddiasına göre görüntü kalitesini önemli ölçüde artıran yeni Alpha 11 AI işlemcisini de içeriyor.

LG’nin şu anda küresel TV pazarında %12.2’lik bir payla ikinci sırada yer aldığını, Samsung’un ise %33.3 ile rahat bir liderlik sürdürdüğünü belirtmek gerekir. İkinci sırada yer almak “büyük” bir başarı olsa da, Koreli teknoloji devi, en büyük rakibiyle arasındaki farkı kapatmayı ve ideal olarak onu geçmeyi hedefliyor. Bunun için yenilik hayati önem taşıyor. Şeffaf TV’ler bugün lüks bir tüketici ürünü olarak görülse de, yakın gelecekte ana akım bir ürün haline gelebilir. Kim bilir, belki bir gün pencereleri bile değiştirebilirler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x